Masaże
Zachęcamy Cię do zapoznania się z szeroką ofertą masaży skierowanych dla osób poszukujących relaksu, odprężenia i ukojenia w bólu.
1.
MASAŻ KLASYCZNY
Korzystnie wpływa na układ krążenia, poprawia elastyczność mięśni i ruchomość stawów.
Najczęściej wykorzystywany jest w rehabilitacji leczniczej, a także w praktyce sportowej, gdzie jest jednym ze środków w całym kompleksie tzw. odnowy biologicznej. Może być wykonywany jako zabieg całościowy lub częściowy. Wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm, leczy, a zarazem zapobiega wielu chorobom. Masaż jest jednym ze sposobów upiększenia ciała, podniesienia jego walorów zewnętrznych, poprawienia wyglądu skóry i sprawności mięśni. Wpływa też bardzo pozytywnie na naszą psychikę, daje ukojenie nerwom i usuwa uczucie zmęczenia.
2.
Masaż leczniczy jest stosowany na różne dolegliwości zdrowotne, działa przeciwbólowo.
Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu różnych odcinków kręgosłupa. Podobnie jak inne zabiegi fizjoterapeutyczne oddziałuje przez mechanizmy nerwowe i hormonalne na cały organizm.
3.
MASAŻ ROZLUŹNIAJĄCY
Masaż rozluźniający korzystnie wpływa na układ nerwowy, odpręża i uspokaja.
Uspokaja, redukuje zmęczenie i stres, odpręża i wprawia w dobre samopoczucie. Ma on na celu zmniejszenie bólu, rozluźnienie istniejących napięć, uspokojenie masowanej osoby. Spokojne i powolne techniki tego masażu działają antystresowo i łagodząco, wyciszają i relaksują.
4.
DRENAŻ LIMFATYCZNY
Drenaż limfatyczny to masaż ciała pobudzający krążenie krwi i limfy.
Ciężkie, zmęczone i opuchnięte nogi – tego nieprzyjemnego uczucia doświadcza wiele osób. To objawy zaburzonego krążenia krwi i limfy. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów wspomagających leczenie oraz profilaktykę powstawania obrzęków jest drenaż limfatyczny. Podczas zabiegu nagromadzony pod skórą płyn jest mechanicznie przepychany w kierunku węzłów chłonnych za pomocą wolnych i delikatnych ruchów o charakterze tłoczącym, pompującym i wyciskającym. To korzystnie wpływa na przepływ chłonki i sprzyja likwidacji obrzęków. Drenaż limfatyczny poprawia również odżywienie tkanek, bo przyspiesza usuwanie z organizmu produktów przemiany materii oraz transport wody i soli mineralnych, usprawnia procesy immunologiczne, wzmacniając ogólną odporność organizmu. Ten rodzaj masażu ma szeroki spektrum zastosowania. Wykonuje się go w celach leczniczych, kosmetycznych, w medycynie estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Jest najskuteczniejszym narzędziem likwidującym cellulit na każdym etapie terapii.
5.
Masaż antycellulitowy jest jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się cellulitu.
Polega na intensywnym ugniataniu i oklepywaniu obszarów ciała dotkniętych cellulitem: uda, pośladki, brzuch. Masaż uwalnia nadmiar płynów, powoduje szybsze wyeliminowanie toksyn z organizmu, poprawia metabolizm oraz wzmacnia strukturę skóry, zapobiegając jej wiotczeniu. W rezultacie warstwa cellulitu staje się mniej grudkowata, zmniejszają się symptomy skórki pomarańczowej, skóra wyraźnie się wygładza, staje się elastyczna, nawilżona, nabywa zdrowego połysku.
6.
Mocny, intensywny masaż dla modelowania i wyszczuplenia sylwetki.
Podczas masażu wykorzystywane są techniki masażu klasycznego i izometrycznego – silne i szybkie rozcieranie napiętych mięśni naprzemiennie z ich roztrząsaniem, co daje zmniejszenie obwodów, modeluje kształt mięsni, poprawia elastyczność skóry i tkanki łącznej, ujędrnia i wyszczupla.
7.
Masaż bańką chińską działa leczniczo i modelująco wykorzystując metodę próżniową.
Podciśnienie, które wytwarza się w bańce powoduje intensywne przekrwienie tkanek leżących pod bańką. Pod wpływem tego wytwarzają się biologicznie aktywne substancje, które stymulują procesy przemiany materii i regeneracji w tkankach. Masaż bańką likwiduje zastoi, ulepsza mikrokrążenie krwi i limfy, pomaga pozbyć się toksyn, wyraźnie poprawia stan mało elastycznej skóry, wygładza cellulit. Znajduje zastosowanie w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.
8.
WISCERALNA TERAPIA BRZUCHA
Terapia wisceralna stosowana jest na narządach jamy brzusznej.
Terapia wisceralna to rodzaj masażu brzucha przeprowadzany w celu przywrócenia prawidłowego napięcia w obrębie jamy brzusznej. Pozwala na pozbycie się bolesnych menstruacji oraz problemów z pęcherzykiem żółciowym (kamica, obniżenie funkcji). Wspiera pracę wątroby (zanieczyszczenie, obniżenie funkcji) i trzustki (usprawnienie pracy, poprawę jej funkcji). Pomocna dla osób zmagających się z problemami z jelitem drażliwym czy nerkami (kamica, piasek nerkowy). Pozwala także uporać się z bólami kręgosłupa (strefy reflektoryczne Zahariana Heada). Reguluje metabolizm i wspomaga odchudzanie, reguluję perystaltykę jelit i czynność układu pokarmowego.
9.
MASAŻ TAJSKI
Ten rodzaj masażu składa się z kombinacji akupresury, masażu Shiatsu i elementów jogi.
Dla tego często jest nazywany «Jogą dla leniwych». Jest wykonywany na macie w luźnym sportowym stroju. Płynne rozciąganie i uciskanie określonych energetycznych punktów na ciele powoduje rozluźnienie napięć, uśmierzenie bólu i odprężenie.
REDUKCJA NAPIĘCIA
Dzięki głębokiej relaksacji i intensywnym oddziaływaniu na organizm, masaż zwalcza skutki zarówno napięć mięśniowych jak i emocjonalnych. Każdy masaż który wykonuję jest doskonałym lekarstwem dla ciała i duszy.
LEPSZY ODPOCZYNEK
Masaż wspomaga efektywność Twojego codziennego snu. Eliminuje dyskomfort spowodowany schorzeniami lub nadwyrężeniem układu mięśniowo-szkieletowego. Dzięki temu Twój sen będzie lepszy i bardziej regenerujący.
WZROST ŚWIADOMOŚCI
Organizm wspomagany okresowo wykonywanym masażem działa prawidłowo i harmonijnie. Terapia masażem pozwala na lepsze zrozumienie własnego ciała i skuteczne odczytywanie pochodzących z niego sygnałów.
Podczas wyboru odpowiedniego masażu należy kierować się przede wszystkim jego działaniem, a także powinno się upewnić, że nie jest on przeciwwskazany przy stanie zdrowia osoby masowanej. W przypadku, gdy miało się kontuzje lub cierpiało wcześniej na choroby związane z układem krwionośnym czy na choroby skórne, konieczne jest powiadomienie o nich masażysty przed rozpoczęciem zabiegu. Jeśli planowany masaż okaże się być nieodpowiednim i niezalecanym dla danej osoby, będzie możliwość wykonania innego – zależy to jednak od indywidualnego przypadku.