Masaże

Zachęcamy Cię do zapoznania się z szeroką ofertą masaży skierowanych dla osób poszukujących relaksu, odprężenia i ukojenia w bólu. 

1.

MASAŻ KLASYCZNY

Korzystnie wpływa na układ krążenia, poprawia elastyczność mięśni i ruchomość stawów.

Najczęściej wykorzystywany jest w rehabilitacji leczniczej, a także w praktyce sportowej, gdzie jest jednym ze środków w całym kompleksie tzw. odnowy biologicznej. Może być wykonywany jako zabieg całościowy lub częściowy. Wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm, leczy, a zarazem zapobiega wielu chorobom. Masaż jest jednym ze sposobów upiększenia ciała, podniesienia jego walorów zewnętrznych, poprawienia wyglądu skóry i sprawności mięśni. Wpływa też bardzo pozytywnie na naszą psychikę, daje ukojenie nerwom i usuwa uczucie zmęczenia.

2.

MASAŻ LECZNICZY

Masaż leczniczy jest stosowany na różne dolegliwości zdrowotne, działa przeciwbólowo.

Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu różnych odcinków kręgosłupa. Podobnie jak inne zabiegi fizjoterapeutyczne oddziałuje przez mechanizmy nerwowe i hormonalne na cały organizm.

3.

MASAŻ ROZLUŹNIAJĄCY

Masaż rozluźniający korzystnie wpływa na układ nerwowy, odpręża i uspokaja.

Uspokaja, redukuje zmęczenie i stres, odpręża i wprawia w dobre samopoczucie. Ma on na celu zmniejszenie bólu, rozluźnienie istniejących napięć, uspokojenie masowanej osoby. Spokojne i powolne techniki tego masażu działają antystresowo i łagodząco, wyciszają i relaksują.

4.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny to masaż ciała pobudzający krążenie krwi i limfy.

Ciężkie, zmęczone i opuchnięte nogi – tego nieprzyjemnego uczucia doświadcza wiele osób. To objawy zaburzonego krążenia krwi i limfy. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów wspomagających leczenie oraz profilaktykę powstawania obrzęków jest drenaż limfatyczny. Podczas zabiegu nagromadzony pod skórą płyn jest mechanicznie przepychany w kierunku węzłów chłonnych za pomocą wolnych i delikatnych ruchów o charakterze tłoczącym, pompującym i wyciskającym. To korzystnie wpływa na przepływ chłonki i sprzyja likwidacji obrzęków. Drenaż limfatyczny poprawia również odżywienie tkanek, bo przyspiesza usuwanie z organizmu produktów przemiany materii oraz transport wody i soli mineralnych, usprawnia procesy immunologiczne, wzmacniając ogólną odporność organizmu. Ten rodzaj masażu ma szeroki spektrum zastosowania. Wykonuje się go w celach leczniczych, kosmetycznych, w medycynie estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Jest najskuteczniejszym narzędziem likwidującym cellulit na każdym etapie terapii.

5.

MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Masaż antycellulitowy jest jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się cellulitu.

Polega na intensywnym ugniataniu i oklepywaniu obszarów ciała dotkniętych cellulitem: uda, pośladki, brzuch. Masaż uwalnia nadmiar płynów, powoduje szybsze wyeliminowanie toksyn z organizmu, poprawia metabolizm oraz  wzmacnia strukturę skóry, zapobiegając jej wiotczeniu. W rezultacie warstwa cellulitu staje się mniej grudkowata, zmniejszają się symptomy skórki pomarańczowej, skóra wyraźnie się wygładza, staje się elastyczna, nawilżona, nabywa zdrowego połysku.

6.

MASAŻ UJĘDRNIAJĄCY

Mocny, intensywny masaż dla modelowania i wyszczuplenia sylwetki.

Podczas masażu wykorzystywane są techniki masażu klasycznego i izometrycznego – silne i szybkie rozcieranie napiętych mięśni naprzemiennie z ich roztrząsaniem, co daje zmniejszenie obwodów, modeluje kształt mięsni, poprawia elastyczność skóry i tkanki łącznej, ujędrnia i wyszczupla.

7.

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską działa leczniczo i modelująco wykorzystując metodę próżniową.

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce powoduje intensywne przekrwienie tkanek leżących pod bańką. Pod wpływem tego wytwarzają się biologicznie aktywne substancje, które stymulują procesy przemiany materii i regeneracji w tkankach. Masaż bańką likwiduje zastoi, ulepsza mikrokrążenie krwi i limfy, pomaga pozbyć się toksyn, wyraźnie poprawia stan mało elastycznej skóry, wygładza cellulit. Znajduje zastosowanie w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.

8.

WISCERALNA TERAPIA BRZUCHA

Terapia wisceralna stosowana jest na narządach jamy brzusznej.

Terapia wisceralna to rodzaj masażu brzucha przeprowadzany w celu przywrócenia prawidłowego napięcia w obrębie jamy brzusznej. Pozwala na pozbycie się bolesnych menstruacji oraz problemów z pęcherzykiem żółciowym (kamica, obniżenie funkcji). Wspiera pracę wątroby (zanieczyszczenie, obniżenie funkcji) i trzustki (usprawnienie pracy, poprawę jej funkcji). Pomocna dla osób zmagających się z problemami z jelitem drażliwym czy nerkami (kamica, piasek nerkowy). Pozwala także uporać się z bólami kręgosłupa (strefy reflektoryczne Zahariana Heada). Reguluje metabolizm i wspomaga odchudzanie, reguluję perystaltykę jelit i czynność układu pokarmowego.

9.

MASAŻ TAJSKI

Ten rodzaj masażu składa się z kombinacji akupresury, masażu Shiatsu i elementów jogi.

Dla tego często jest nazywany «Jogą dla leniwych». Jest wykonywany na macie w luźnym sportowym stroju. Płynne rozciąganie i uciskanie określonych energetycznych punktów na ciele powoduje rozluźnienie napięć, uśmierzenie bólu i odprężenie.

Masaż tajski
KORZYŚCI PŁYNĄCE Z MASAŻU
Poznaj zbawienny wpływ masażu na harmonię i witalność Twojego organizmu.

REDUKCJA NAPIĘCIA

Dzięki głębokiej relaksacji i intensywnym oddziaływaniu na organizm, masaż zwalcza skutki zarówno napięć mięśniowych jak i emocjonalnych. Każdy masaż który wykonuję jest doskonałym lekarstwem dla ciała i duszy.

LEPSZY ODPOCZYNEK

Masaż wspomaga efektywność Twojego codziennego snu. Eliminuje dyskomfort spowodowany schorzeniami lub nadwyrężeniem układu mięśniowo-szkieletowego. Dzięki temu Twój sen będzie lepszy i bardziej regenerujący.

WZROST ŚWIADOMOŚCI

Organizm wspomagany okresowo wykonywanym masażem działa prawidłowo i harmonijnie. Terapia masażem pozwala na lepsze zrozumienie własnego ciała i skuteczne odczytywanie pochodzących z niego sygnałów.

Podczas wyboru odpowiedniego masażu należy kierować się przede wszystkim jego działaniem, a także powinno się upewnić, że nie jest on przeciwwskazany przy stanie zdrowia osoby masowanej. W przypadku, gdy miało się kontuzje lub cierpiało wcześniej na choroby związane z układem krwionośnym czy na choroby skórne, konieczne jest powiadomienie o nich masażysty przed rozpoczęciem zabiegu. Jeśli planowany masaż okaże się być nieodpowiednim i niezalecanym dla danej osoby, będzie możliwość wykonania innego – zależy to jednak od indywidualnego przypadku.

ul. Wielkopolska 23, 70-451 Szczecin

+48 798 534 288

ELEGO | © 2019 | Powered by SIGNO